Warning: Declaration of YOOtheme\Theme\Wordpress\MenuWalker::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /wp-content/themes/yootheme/vendor/yootheme/theme/platforms/wordpress/src/Wordpress/MenuWalker.php on line 112
  • EN
  • DE

Uroczystości rodzinne

Do Państwa dyspozycji oddajemy 4 sale naszej hotelowej restauracji, w których zorganizujemy przyjęcie o wybranym przez Państwa charakterze. Dobra, bogata i smaczna kuchnia, miła i profesjonalna obsługa, możliwość zakwaterowania gości w przytulnych pokojach, to tylko niektóre powody dla których zorganizowanie wspaniałej uroczystości powinni Państwo powierzyć właśnie nam.

Oferta

W CELU OMÓWIENIA SZCZEGÓŁÓW OFERTY ZAPRASZAMY DO SKONTAKTOWANIA SIĘ Z NAMI.

Catering na każdą okazję prosto do twojego domu

Pytania i odpowiedzi

Bezprzewodowy internet - gdzie jest?

Dzięki staraniom Prezydenta Miasta Gniezna w Gnieźnie został uruchomiony bezprzewodowy Internet, który jest dostępny na deptaku ulicy Chrobrego oraz Rynku. Zasięg bezprzewodowej sieci ciągnie się wzdłuż ulicy Chrobrego (z wyłączeniem ogródka przy restauracji "Gwarna") od skrzyżowania z ulicą Mieszka I oraz na terenie Rynku. Posiadając laptopa lub inne przenośne urządzenie wyposażone w kartę wi-fi można wysłać emaila i ściągnąć potrzebne informacje lub dane w trakcie korzystania z kawiarnianych ogródków. Cała usługa jest całkowicie bezpłatna.

Ponadto zarówno w Domu Pielgrzyma” Adalbertus” jak i w Hotel Pietrak przy ul. Chrobrego 3 można również darmowo korzystać z bezprzewodowego Internetu.

Parkingi - gdzie się znajdują i ile kosztują?

Polecamy monitorowany parking katedralny znajdujący się przy ul. Słomianka w Gnieźnie. Koszt postoju – dobrowolna ofiara na cele Katedry.

Informacja Turystyczna – gdzie jest?

Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej
ul. Rynek 14
62-200 Gniezno

tel./fax 61 428 41 00
e-mail : it@szlakpiastowski.com.pl

Godziny otwarcia Powiatowego Centrum Informacji Turystycznej

od stycznia do 31 marca
poniedziałek – piątek 8:00-16:00

od 1 kwietnia do 30 września
poniedziałek – piątek 9:00-17:00
soboty 10:00-18:00
niedziele i święta 10:00-18:00

od 1 października do 31 grudnia
poniedziałek – piątek 9:00-17:00

Głównym zadaniem Centrum jest dostarczanie informacji o atrakcjach turystycznych powiatu oraz odbywających się na terenie naszego powiatu imprezach kulturalno - sportowych.

Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej ma na celu, poprzez swoją działalność, przyczynić się do wydłużenia czasu pobytu turystów w naszym powiecie.

Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej profesjonalnie obsługuje turystów z kraju i zza granicy. Udziela także informacji na temat zaplanowania danej wycieczki. W Centrum można załatwić praktycznie wszystko, począwszy od wiadomości o Powiecie Gnieźnieńskim i Szlaku Piastowskim. Można także uzyskać wyczerpujące i szczegółowe informacje o bazie noclegowej, hotelowej, campingowej i agroturystycznej w całej Polsce. Można również zaopatrzyć się w materiały promocyjne naszego powiatu, czyli wszelkiego rodzaju opisy i informacje o powiecie, w trzech wersjach językowych (polski, angielski, niemiecki). Ponadto do nabycia w Centrum są także różnego rodzaju wydawnictwa, to znaczy plany miast czy mapy poszczególnych regionów Polski.

Adoracja Najświętszego Sakramentu – w jakich godzinach?

Adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się w kościele OO. Franciszkanów (Rynek) od godz. 9.30 do 18.00

Intencje mszalne, podziękowania i prośby - gdzie składać?

W katedrze gnieźnieńskiej i w pozostałych parafiach Gniezna intencje mszalne, podziękowania i prośby można składać w biurze parafialnym lub w zakrystii po Mszy św.

Msze św. i nabożeństwa - jaki jest porządek?

http://www.dompielgrzymagniezno.pl/index.php?page=subpage&id=77

Muzeum Diecezjalne - co można zobaczyć?

Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej znajdujące się na Wzgórzu Lecha tuż obok katedry (ul. Kolegiaty 2, tel. 61/426.37.78, e-mail: muzeumag@op.plwww.muzeumag.pl) jest spadkobiercą dawnego skarbca katedralnego gromadzącego przez wieki najcenniejsze przedmioty materialne służące do sprawowania kultu Bożego. Kielichy, puszki, monstrancje, pacyfikały, pierścienie biskupie oraz obrazy, niezliczone rzeźby i zabytkowe tkaniny są podstawą kolekcji Muzeum AG. Jego zbiory – obok krakowskich i jasnogórskich – stanowią najbogatszy polski skarbiec kościelny.


Muzeum czynne:
9.00-17.00 maj-październik (w niedziele i święta do 16.00) 
9.00-16.00 listopad-kwiecień (oprócz niedziel, świąt i poniedziałków)

Przewodnik - jak zamówić?

Biuro Przewodników Katedralnych w Bazylice Prymasowskiej w Gnieźnie
Adres: ul. Jana Łaskiego 9
62-200 Gniezno

Siedziba przewodników katedralnych mieści się w północnej części katedry (od strony Kolegiat), wejście w kruchcie. Grupy turystyczne i pielgrzymkowe obsługiwane są w języki polskim, angielskim i niemieckim. Zobaczyć można wnętrze katedry, podziemia i Drzwi gnieźnieńskie.


Zwiedzanie
maj - wrzesień: 9.00 - 11.45 oraz 13.00-17.00 (oprócz niedziel i świąt)
październik - kwiecień: 9.00 - 11.45 oraz 13.00-16.00 (oprócz niedziel i świąt)

Rezerwacja
tel. 61/424.13.89
602 708 231

Taras widokowy w wieży południowej czynny  - maj - październik 9.30 - 11.45 oraz 13.00 - 17.00

Źródło: www.archidiecezja.pl

Odpust ku czci św. Wojciecha - kiedy można w nim uczestniczyć?

Gniezno, jako miejsce kultu pierwszego Patrona Polski, chociaż Czecha z pochodzenia, posiada nieprzerwaną tradycję od prawie 1000 lat. Za pierwszy akt kultu, jaki Męczennikowi okazał książę Bolesław Chrobry i cała ówczesna Polska chrześcijańska należy uznać wykupienie zwłok biskupa Wojciecha, z wielką czcią przewiezienie ich do Gniezna i złożenie w stołecznym Kościele. W marcu roku 1000 cesarz Otto III odbył pielgrzymkę do grobu św. Wojciecha w Gnieźnie. Wtedy - podczas spotkania z Bolesławem Chrobrym - została uroczyście proklamowana metropolia gnieźnieńska z podległymi jej diecezjami w Krakowie, Kołobrzegu i Wrocławiu.

Przejawem kultu publicznego biskupa i męczennika są również uroczyście obchodzone doroczne odpusty św. Wojciecha w Gnieźnie, na które przybywają pielgrzymi z całej Polski, a w ostatnich latach także z zagranicy.

Uroczystości patronalne ku czci św. Wojciecha są obchodzone w sobotę i niedzielę po dniu 23 kwietnia, który jest liturgicznym wspomnieniem św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika.

Powitanie grupy przed Mszą św. - co należy zrobić?

Aby grupa pielgrzymów do sanktuarium św. Wojciecha została powitana w czasie Mszy św., należy przed rozpoczęciem Eucharystii zgłosić jej udział w zakrystii katedralnej.

Spowiedź – gdzie i kiedy się odbywa?

Stały dyżur spowiedniczy w Gnieźnie od poniedziałku do soboty:

- katedra: 10.00-12.00; 14.00-16.00

- kościół OO. Franciszkanów (Rynek): 16.00-18.00

Dewocjonalia - gdzie można kupić?

W kompleksie budynków, w którym znajduje się Dom Pielgrzyma „Adalbertus”, mieści się również Księgarnia Archidiecezjalna wraz z działem dewocjonalia.

Oprócz bogatej oferty książek religijnych i ciekawych pozycji albumowych, można nabyć estetycznie wykonane pamiątki, upominki, pomoce modlitewne. Asortyment jest na bieżąco poszerzany o nowe przedmioty. Dział poleca: obrazy, ikony, różańce, książeczki do nabożeństw, upominki, pamiątki, wyroby ze srebra, kasety magnetofonowe, kasety video i płyty DVD z filmami religijnymi, pocztówki, telegramy ślubne, pamiątki chrztu i komunii, figurki postaci religijnych, płaskorzeźby, krzyże na ścianę i wiele innych.

Błogosławieństwo pamiątek - kiedy?

Pamiątki religijne mogą być pobłogosławione w zakrystii katedralnej
przed lub po Mszy św.

Chóry i orkiestry - co muszą zrobić, aby mogły zaśpiewać lub zagrać w Katedrze?

Aby móc zorganizować koncert chóru lub orkiestry w katedrze gnieźnieńskiej należy uzyskać zgodę Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie: ul. Jana Łaskiego 7, skr. poczt. 18, tel. 61/426.21.02,
fax 61/426.21.05, e-mail: kuria@gniezno.opoka.org.pl,
godziny przyjęć: pn.-pt. 8.30-14.00.

Wyżywienie - gdzie można zjeść ciepły posiłek?

W Domu Pielgrzyma „Adalbertus” znajduje się Restauracja Tumska – serwująca dania kuchni polskiej oraz Ristorante Italiano, gdzie można rozkoszować się włoską PIZZĄ i oryginalnymi daniami rodem z Italii.

Ponadto polecamy Restaurację w Hotelu Pietrak (przy ul. Chrobrego 3 – gnieźnieński deptak), gdzie serwowane są obiady w formie bufetów – JESZ ILE CHCESZ!

W Hotelu Pietrak warto również odwiedzić herbaciarnię na wiszących ogrodach – jest to magiczne miejsce pełne rodzinnego ciepła, aromatów herbaty, kawy czy pysznych domowych wypieków. Czynne codziennie od godz. 8.00.

Noclegi - gdzie, jak zarezerwować?

Turystom i pielgrzymom polecamy Dom Pielgrzyma „Adalbertus” znajdujący się przy u. Tumskiej 7a (naprzeciw Archikatedry gnieźnieńskiej). Tel. +48 61 42613 60

Adres hotelu

Hotel Pietrak Wągrowiec
ul. Kościuszki 47
62-100 Wągrowiec

Kontakt